Noční tvor?

10. prosince 2012 v 23:22 | Mois
Noční tvorové. Někdo si pod tím pojmem představí upíry, jiný sovu, a další třeba místního ožralu na nočních pochůzkách. Pro mě je to taková směsice. Nemyslím tím krvesajnou opilou sovu, jako spíš... směsici opravdového života a reality. Například příběhy o upírech. Mám ráda jak ty klasické, kde je upír pořádně zlý, i ty novodobé, kde jsou víceméně hodní upíři. Ale když se nad tím zamyslím, odkud to vlastně všechno vzniklo? Kdysi dávno lidé opravdu věřili, že upíři existují, a kdoví, možná i existovali, to se už asi nedozvíme. V dnešní době jsou tak populární, že pokud existují, tak se radši schovávají před davem upírůchtivých fanynek. Nicméně, někdo si řekne: "Ježiš, ta je blbá, věří na upíry." Ale proč? Proč bych neměla věřit něčemu, na co nemám přímý důkaz, že neexistuje? Je to stejné jako s ostatními tak diskutovanými věcmi. Bude konec světa, nebude? Existuje Bůh, neexistuje? Nezavrhuju nic, pokud se o tom zcela jistě neví, že je to mýtus. A o ničem se zcela jistě neví, že to neexistuje, vždyť i vědci se mohou zmýlit.

Nejsem si jistá, jestli se pořád vlézám do rámce týdneního tématu, tak se raději posunu dál. Noc byla vždycky tak trochu tajemná, magická, místy i strašidelná - a právě díky tomu vznikaly různé báje o tom, že se lesem potuluje vlkodlak, nebo že v tom starém domě na kopci straší. Strach má velké oči, a ve dne se obří vlkodlak může proměnit v zatoulaného jezevčíka a starý dům zdaleka nebude vypadat tak děsivý. Noc je zkrátka zajímavá a její atmosféra by se dala dlouho zkoumat ze všech stran.

Noční tvor může být i člověk. Známe dva druhy - ranní ptáčata, kterým nedělá potíž vstát v pět ráno, a sovy, které by nejradši spaly až do dalšího dne. Já třeba nejsem ani jedno - miluju spánek, ale jen ve všední dny, kdy musím vstávat brzo. O víkendu vstávám brzo, protože kdybych vstala ve dvě, zkrátila bych si ho.

Na závěr. "Noční tvorové" je téma, o kterém by se dalo psát hodiny a hodiny. Ale mně se chce spát, za nočního tvora se budu vydávat jindy, třeba ve dne. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama